زیرساخت

GPON چیست ؟ 

این فناوری با هدف افزایش پهنای باند و پوشش دهی شبکه با وسعت بیشتر در سال 1995 راه اندازی گردید و به سرعت در حال پیشرفت است .انواع مختلف این فناوری عبارتند از : GEPON, GPON, EPON , BPON , APON

GPON با استانداردG.984 T-ITU  دارای پهنای باند گیگابیتی است که با روش کپسوله سازی اطلاعات برای انتقال داده‌ها، در حین کارآمدی، امنیت خیلی بالایی را ایجاد می‌نماید. به همین دلیل در سالهای اخیر پیشرفت زیادی داشته و در اکثر کشورهای دنیا در حال توسعه می‌باشد.

این فناوری نیازی به تقویت کننده‌ها و تجهیزات اکتیو بین راهی ندارد و فقط فرستنده و گیرنده (OLT & ONT) در GPON اکتیو هستند.

GPON می‌تواند از طرق مختلف خدمات صوتی، تصویری، دیتا، خط خصوصی و… را ارائه نماید.

این راه‌ها با FTTx  شناخته می‌شوند که عبارتند از:

  •   فیبر به ساختمان (FTTB)
  •   فیبر به پیاده رو   (FTTC)
  •   فیبر به در (FTTD)
  •   فیبر به خانه (FTTH)
  •   فیبر به ایستگاه پایه تلفن همراه (FTTM)
  •   فیبر به دفتر (FTTO)
  •   فیبر به WLAN (FTTW)

طراحی و خدمات مهندسی 

این شرکت دارای تیم کارشناسان متخصص طراحی GPON است که با استفاده از آخرین فناوری‌ها و نرم افزارهای روز دنیا، طراحی انواع شبکه‌های پسیو نوری را انجام می‌دهند. نتایج طراحی عبارتند از:

1- مسیر بهینه اجرای کابل فیبر نوری و محل نصب تجهیزات با توجه به توزیع مشترکین، معارضین، عوارض طبیعی و . . .

2- تهیه لیست کالاها و تجهیزات پروژه

3- تعیین هزینه‌ها و بودجه مورد نیاز

4- اصلاح طراحی در حین اجرا در صورت نیاز

5- تهیه طرح تجاری پروژه

تجهیزات Passive

تمامی کالاها و تجهیزات Passive مورد استفاده در پروژه‌های GPON با بهترین کیفیت و با رعایت استانداردهای لازم، در داخل کشور ساخته شده و تمامی این محصولات از شرکت‌های همکار و شرکای تجاری داخل تهیه می‌گردد. کالاها و تجهیزاتی مانند:

1- کابل فیبر نوری

2- داکت

3- مفصل‌

4- حوضچه و Handhole

5- FAT

6- Patch cord

7- و . . .

تجهیزات Active

تجهیزات Active پروژه (OLT & ONT) از معتبرترین برندها تأمین، نصب و راه اندازی می‌گردند. تمامی نیازمندی‌های فنی مورد نیاز شامل نصب راه اندازی تجهیزات، خدمات پس از فروش و برگزاری دوره‌های آموزشی توسط کارشناسان این شرکت و شرکت‌های همکار و شرکای تجاری انجام می‌پذیرد.

عملیات اجرایی

این شرکت دارای تیم‌های اجرایی و انواع تجهیزات و ماشین آلات جهت حفاری و آزمایش کابل فیبر نوری و نصب، راه اندازی و پشتیبانی تجهیزات می‌باشد. همچنین شرکت‌های پیمانکاری متعددی در این زمینه با این شرکت همکاری می‌نمایند که این موضوع موجب گردیده است انواع کابل گذاری کابل فیبر نوری مانند کابل کشی هوایی، کابل کشی با استفاده از روش‌های ترنچر و میکرو ترنچر، کابل کشی در محیط‌های شهری و برون شهری و  . . . توسط این شرکت انجام پذیرد.