عراق

با توجه به شرایط اقتصادی و اقلیمی کشور، صادرات به عراق برای ایران به عنوان یک فرصت بازرگانی مهم محسوب می‌شود. عراق به خصوص برای تأمین نیازهای دسته غذایی به شدت به واردات وابسته است.

بازار عراق اولین هدف تجار و بازرگانان ایرانی است و رقبای اصلی صادرات ایران به عراق شامل کشورهای آمریکا، چین، کره جنوبی و ترکیه هستند. اما یکی از دلایل اصلی محبوبیت صادرات به عراق، هزینه حمل و نقل و تعرفه‌های گمرکی پایین است. همچنین، با فاصله تنها ۲۰ کیلومتری از شهر آبادان، بازار بصره یکی از بازارهای مناسب برای فروش محصولات ایرانی است. در طی چند سال گذشته، حجم تجارت بین ایران و عراق به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است و فقط در سال ۹۹، بیش از ۱۰ میلیارد دلار کالای غیرنفتی به عراق صادر شد.

صادرات فناوری

طراحی، تأمین، نصب و راه اندازی شبکه اختصاصی GSM :

به منظور برقراری ارتباطات صوتی و دیتای خصوصی بر بستر GSM با استفاده از تلفن­های همراه تجاری، این پروژه بصورت صفر تا صد با استفاده از تجهیزات بومی به همراه نصب دکل­ها، اجرای سیستم برق و ارتینگ و ساختمان­ها و کانکس­های مخابراتی در بخش­هایی از کشور عراق اجرا گردید.

طراحی، تأمین، نصب و راه اندازی شبکه DMR :

جهت برقراری ارتباطات صوتی، تصویری و دیتای امن و پایدار در بخش­های گسترده­ای از کشور عراق بصورت صفر تا صد اجرا گردید.

طراحی مسیر فیبر نوری زیرساختی:

جهت برقراری ارتباطات صوتی، تصویری و دیتای امن و پایدار در بخش­های گسترده­ای از کشور عراق بصورت صفر تا صد اجرا گردید.

طراحی شبکه نظارتی و زیرساختی:

طراحی پروژه به منظور ایجاد شبکه نظارت تصویری بر بستر فیبر نوری یکی از مراکز زیارتی انجام و پروژه توسط شریک خارجی اجرا گردید.